OD REDAKCJI

insygnia rektorskie W kwietniowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" szczególnej uwadze Czytelników polecamy głosy w sprawie Wydziału Teologicznego, rozmowę w związku z dwudziestoleciem Wydziału Radia i Telewizji, polemikę dyrektora Biblioteki Śląskiej z artykułem zamieszczonym w numerze kwietniowym naszego pisma. Nasi Czytelnicy znajdą również w numerze cieszący się dużym zainteresowaniem dodatek "Forum Książki" oraz kolejny tekst "naukometryczny". Odnotowujemy jubileusz Profesora Czesława Głombika oraz wizytę w naszych murach Profesora Mieczysława Krąpca. Rozpoczynamy prezentacje prac nagrodzonych w konkursie "Mój Uniwersytet", kończymy natomiast przedstawianie sylwetek stypendystów MEN. W związku z dużym zainteresowanie środowiska akademickiego prezentujemy uchwałę KRASP w sprawie plagiatów prac naukowych. Jeszcze raz wracamy do doktoratu honoris causa przyznanego Tadeuszowi Różewiczowi - drukujemy tekst wystąpienia prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego i jednocześnie redaktora naczelnego miesięcznika "Śląsk". Zapowiadamy również konferencję poświęconą Poecie, która odbędzie się 28 kwietnia na Wydziale Filologicznym.

Już wkrótce nowe wybory rektorskie. Niestety ordynacja wyborcza i czas "produkcji" miesięcznika nie dają nam większych szans na bieżące omawianie kampanii wyborczej. Zresztą, w naszej opinii, kampania trwa zbyt krótko. Nie rezygnujemy jednak całkiem z informowania o wyborach - przedstawiamy Czytelnikom regulamin wyborczy. Warto go dokładnie przestudiować.

Autorzy: Dariusz Rott